PUREPOXY 130 Ultra Şeffaf Epoksi Reçine 1.5 Kg

PUREPOXY 130 Ultra Şeffaf Epoksi Reçine 1.5 Kg (PUREPOXY130-1.5 Kg)

Fiyat : ₺310,00(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 185

2/1 karşım oranlı ultra şeffaf epoksi reçine solventsiz çift bileşenli saf reçinedir. Hobi amaçlı kaplamalar, 3 boyutlu ürün ve zemin kaplamaların imalatları, ahşap ve sanatsal eşyaların yapımında, eşentiyon ürünlerinin yapımında ve zemin kaplamalarında kullanılır. 

 

Kg :

TANIMI

Ticari Adı: PUREPOXY 130 Ultra Epoksi şeffaf kaplama ürünü olup; hobi amaçlı kaplamalarda, 3 boyutlu ürün ve zemin kaplamaların imalatlarında ve farklı alanlar için geliştirilmiş dekoratif amaçlı kullanılan  solventsiz bir reçinedir.

Kullanım Alanları: Hobi amaçlı ürünlerin yapımında, 3 boyutlu kaplamalarda, dekoratif masa yapımında, zemin kaplamalarında, yüzey kaplamalarında, hediyelik eşya yapımında, ahşap ürünlerin korunması ve tasarlanmasında, resim ve albümlerin kaplanmasında, eşentiyon ürünlerinin yapımında kullanılabilir.

Uygulama 

Ultra şeffaf epoksi reçine, A ve B bileşenleri 24 saat kuruma  için 2/1 karışım, 48 saat kuruma için 3/1 oranlarında karşım yapılarak kuullanılması tavsiye edilir. 

Reçinelerin belirlenen miktarlarda uygun bir kap içerisinde statik karıştırıcı karıştırılır. Hazır olan reçineler  20-25 derece ortam sıcaklığında (ortam sıcaklığının düşük olması ürünün kuruma süresini uzatır) temizlenmiş hazır silikon kalıp veya polyester döküm kalıplarına dökülür. Bu tip ürün yapımlarında 1-2 cm arasında uygulamlar için tavsiye edilir. Kuruma süresi 24 saattir. 

Masa ve daha kalın nesnelerin yapımı için PUREPOXY 130 3/1 ürünlerimizin kullanılması tavsiye edilir.  Ayrıca epoksi karşımı sonrası dökülen reçineden kabarcıkların giderilmesi için pürmüz veya mini şalama ile reçinenin üzerine tutulmalıdır. Ayrıca ürünlerin ve tasarımların  görsellik efekti vermesi için ürünlerimiz arasında yer alan ( PUREPOXY 132 Şeffaf Kalın Reçine) ürünümüzü kullanarak dalga efekti verebilirsiniz.

İnce Dökümler: 24 saatte kuruma sağlamak için kalınlığı 1cm ile 2cm arası dökümlerde 2/1 oranında  reçine karışımını tavsiye edilir. 

Renklendirme: Epoksi şeffaf reçinelere toz pigment veya sıvı pigmentler katılabilir. Pigmentler karışım öncesi  1 kg A Bileşen reçine içerisine  1 ile 5 gram renk pigmenti katılabilir. Daha sonra iki bileşenin karışımı yapılmalıdır. Oranlarda miktar arttıkça eşdeğer biçimde artış yapılır.

Ambalaj:  1.5 kg

Renk:  Şeffaf

Benzer Ürünler
Yapı Kimya
₺680,00 KDV Dahil
PUREPOXY130-3 Kg
Yapı Kimya
₺1.780,00 KDV Dahil
PUR225-7 Kg
Çerez Kullanımı

PUREPOXY 130 Ultra Şeffaf Epoksi Reçine 1.5 Kg