Masis Tutkal Yapıştırıcı​

Masis tutkal, akrilik bazlı, tek bileşenli, yüksek yapışma özelliğine sahip bir reçinedir.  Masis tutkalı ahşap tutkalı ve yapıştırıcı olarak, kağıt karton benzeri şeylere yapıştırmak amacıyla, ayrıca mermer derz boşluklarının yapışmasına da yardımcı olur. Daha çok hobi ürünleri yapım işlerinde kullanılır. Hızlı kuruma ve film oluşturma özelliği sayesinde kısa sürede yapılacak olan işlerinizi çözer. Genel olarak küçük ambalajlarda satılır.  Masis yapıştırıcılar; çok amaçlıdır, son derece güçlü bir yapıştırıcı olması nedeniyle yaptığınız imalatların kullanım örünüde arttırır.

 

Özellikleri

Masis tutkalı, yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Kuruma süresi oda sıcaklığında 6-12 saat arasıdır.

Özellikle kağıt, karton, ahşap benzeri ürünlerin yapışmasında çok etkilidir.

Uygulama esnasında kokusu yoktur.  Yüksek sıcaklıklara dayanımları düşüktür. 

 

Uygulama

Masis tutkalının kullanımı çok kolaydır tek bileşenli olması nedeniyle sıvı halde yapıştırılacak noktaya sürülür. Yapıştırılacak noktanın yağ ve tozdan arındırılmış olması gerekir.  Yapıştırılacak noktaların kuruma süresince bir birine baskı yaptırılması gerekir. Kuruma sonrası kokusuz bir yapı elde edilir. Kurumadan önce su ile temizlenebilir.

 

Kullanım Alanları

Ahşapların bir birine tutturulması, kornişlerin yapıştırılması, süpürgelikler, kornişler, dolap panoları, kağıt ve benzeri şeyler, kartonların yapıştırılması, taş, mermer, seramik benzeri şeylerin yapıştırılmasında kullanılır.

Çerez Kullanımı