PUR 190 1K Poliüretan Membranı
PUR 190 1K Poliüretan Membranı
Akrilik Su Yalıtım Membranı

PUR 190 Poliüretan Su Yalıtım Membranı 20 KG (PUR190-20KG)

Fiyat : ₺2.640,00(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 61

Uv dayanımlı, betondaki nemden etkilenmeyen, tek bileşenli poliüretan su yalıtımı membranının kullanımı kolaydır. Teras ve benzeri ıslak alanların su yalıtımı ve kaplaması amacıyla geliştirilmiştir. Kullanıma hazırdır ve yapışma değeri çok iyidir.Yüksek elastik özelliği sayesinde çatlak köprüleme ve onarım sağlar.

TANIMI

Uv dayanımlı, betondaki nemden etkilenmeyen, tek bileşenli poliüretan su yalıtımı membranının kullanımı kolaydır. Teras ve benzeri ıslak alanların su yalıtımı ve kaplaması amacıyla geliştirilmiştir. Kullanıma hazırdır ve yapışma değeri çok iyidir. Yüksek elastik özelliği sayesinde çatlak köprüleme ve onarım sağlar.

 

UYGULAMA PROSEDÜRÜ

Uygulamaya için astar ihtiyacı yoktur. Öncelikle zeminlerin, yüzeydeki toz, kir, yağ, su ve zayıf parçacıklardan arındırılmış  olması gerekmektedir. Yapılacak alanlarda çatlak veya bozuk yüzeyler varsa PURKİT çatlak onarım reçinesi veya tamir harçları ile onarılmalıdır. Uygulama yapılacak alanlarda varsa parepet duvar bitimleri ,tamir harçları ile köşe pahları oval şekilde oluşturulmalıdır. Yüzeylerdeki çıkıntılıklar mümkünse kazınmalıdır. Zemine iyi bir aderans sağlaması için öncesinde boya veya farklı materyallar kazınmalıdır.

 - Ürün  kutusu açıldıktan sonra düşük devirli karıştırıcı ile yaklaşık 1 dakika karışım yapılması tavsiye edilmektedir. Ürün kuruma süresi 20°'de ortam sıcaklığına bağlı olarak her kat için 12-24 saat kurumaya bırakıp sonraki katlar aralıklarla yapılmalıdır.

- Yapışma değeri çok yüksek olması sayesinde ayrıca yüzeye astar gerekmemektedir.

- PUR 190 Tek bilşenli su yalıtım membranı ilk katta m2'de ortalama 500  gr, 12 saat sonra ikinci katta 750 gr uygulanması tavsiye edilmektedir. Gerekli görülürse katlar halinde aşamalı olarak uygulama yapılabilir.

Uygulama,rulo, fırça veya püskürme ( airless) boya makineleri ile uygulanabilir özelliğe sahiptir. 

 

Kullanım Alanları:

  • Çatı
  • Teras
  • Balkon
  • Bina dış cepheler
  • Duvar kör cepheler
  • Islak zeminlerde tavsiye edilir.

ÖZELLİKLERİ

- Zemindeki nemden etiklenmez

- Uv dayanımı yüksektir

- %900 yırtılma direnci var

- Çatlakları kapatır

- Katalizörsüz, kullanıma hazırdır.

 

Sarfiyat:  Beton altı ve seramik benzeri kaplamaların altında 1,5 kg sarfiyat yapılmalıdır.

Ambalaj:  20 kg

Renk:  gri, beyaz

 

ÜRÜN TEKNİK DOKUMANI

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

PUR 190 Poliüretan Su Yalıtım Membranı 20 KG