RTV2 Kalıp Silikonu Şeffaf 10 Shor 25 kg

RTV2 Kalıp Silikonu Şeffaf 10 Shor 25 kg (RTV2-SH10 25 kg)

Fiyat : ₺7.757,00(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 10

RTV2 Şeffaf Kalıp Silikonu 10 shore sertlikte, epoksi reçine uyumlu, bir çok ürün imalatında kalıplama işlerinde kullanılır. Epoksi ürünleri, poliüretan ürünleri, mum ürünleri ve daha bir çok hobi ürünlerinin yapımında kullanılır.

 

 

TANIMI

RTV2 Kalıp silikonu 10 shore sertlikte, epoksi reçine uyumlu, bir çok ürün imalatında kalıplama işlerinde kullanılır. Epoksi ürünleri, poliüretan ürünleri, mum ürünleri ve daha bir çok hobi ürünlerinin yapımında kullanılır.

 

Nasıl Hazırlanır?

Kalıp alma çalışmalarında kalıbı alınacak model yüzeyleri yağ toz gibi kirlilikler temizlenmelidir. Silikonun modele yapışması ihtimaline karışın kalıp ayırıcı sürülmesi gerekir. Beton, ahşap, gözenekli ve emici yüzeylerde modellerden kalıp alınırken mutlaka kalıp koruyucu ürün kullanılmalıdır. Kalıp modeli hazırlanarak destek kalıbın içerisine en uygun şekilde yerleştirilir.

 

Silikon kauçuk ambalajı açılıp iyice karıştırıldıktan sonra içinden istenilen miktar alınıp temiz bir kaba konarak tartılır ambalajın kapağı asla açık bırakılmamalıdır. Silikon kauçuk ve katalizör oranları ağırlıkça ölçülerek iyice karıştırılır vakumlama esnasına göre silikonun kabarması dikkate alınarak uygun hacimli kap kullanılmalıdır.

 

RTV2 Kalıp Silikonu Nasıl Karıştırımalı?

Silikon kauçuk katalizör ile karıştırıldıktan sonra temiz bir ıspatula ile ortadan cidarlı doğru homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Katalizörün silikona tamamen yedirilmesi sonrası mekanik karışım uygulandığında (mikser ile) 20 saniyelik 2 periyot yeterli olacaktır.

 

RTV2 Kalıp Silokonu Nasıl Vakumlanır? 

Silikonu karıştırma esnasında ve reaksiyon sonucu oluşan hava kabarcıklarından kurtulmak için kabı bir desikatöre yerleştirerek içerisindeki hava vakumlanır. Bu işlem sırasında silikon hacmi 5 katına kadar kabarabilir. Kaptan taşmasına dikkat edilmelidir vakumlama esnasında 2 bar basıncını üzerinde çıkılmaması ve 15 dakikalık sürenin aşılması tavsiye edilir.

 

Döküm esnasında hava kabarcıklarının oluşmasını engellemek için silikonun modelin en üst kısmındaki tek bir noktadan ve sabit hızla dökülmesi gerekir. Giriftli ve Komplike modellerde önce fırça ile ince bir tabaka sürülmesi önerilir. Oluşan hava kabarcıkları basınçlı hava ile giderilir 5 dakika sonra silikonun tamamı modelin üzerine dökülür.

 

RTV2 Kalıp Silokonu Nasıl Donar?

Kalıp silikonları, kondensasyon donmalı ve adisyon dolmalı şeklinde iki tiptir. Kondensasyon donmalı silikonlar, oda sıcaklığında 6 ile 15 saat arası donar. Adisyon donmalı silikonlar, oda sıcaklığında 24 saat içinde donar ve ısı ile donma süresi kısaltılabilir.

 

RTV2 Kalıp Silokonu Nasıl Çıkarılır?

 

Belirtilen sürede silikon donduktan sonra destek kalıplar çıkartılır. Silikon kalıbı modelden ayrılırken keskin ve sivri aletler kullanmadan çıkartılmasına dikkat edilmelidir. Modelden ayrıldıktan sonra silikon kalıbın 2-3 saat oda sıcaklığında açık alanda bırakılması önerilir. Açık havada dinlendirilen silikon kalıplar daha fazla döküm alınabilir ve kalıplar daha uzun ömürlü olur.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

RTV2 Kalıp Silikonu Şeffaf 10 Shor 25 kg