RTV2 Kalıp Silikonu Şeffaf 30 Shor 25 kg

RTV2 Kalıp Silikonu Şeffaf 30 Shor 25 kg (RTV2-SH30 25 kg)

Fiyat : ₺7.757,00(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 7

RTV2 Şeffaf Kalıp Silikonu 30 shore sertlikte, epoksi reçine ile uyumlu, birçok ürünün imalatında ve kalıplama işlerinde kullanılır. Epoksi ürünleri, poliüretan ürünleri, mum ürünleri ve daha birçok hobi ürünlerinin yapımında kullanılır.

 

 

TANIMI

RTV2 Kalıp silikonu 30 shore sertlikte,epoksi reçine ile uyumlu, birçok ürünün imalatında ve kalıplama işlerinde kullanılır. Epoksi ürünleri, poliüretan ürünleri, mum ürünleri ve daha birçok hobi ürünlerinin yapımında kullanılır.

 

Nasıl Hazırlanır?

Kalıp alma çalışmalarında kalıbı alınacak modelin yüzeyleri yağ,toz gibi kirlerden arındırılmalıdır. Silikonun modele yapışması ihtimaline karşı kalıp ayırıcı sürülmesi gerekir. Beton, ahşap, gözenekli ve emici yüzeylerde modellerden kalıp alınırken mutlaka kalıp koruyucu ürün kullanılmalıdır. Kalıp modeli hazırlanarak destek kalıbının içerisine en uygun şekilde yerleştirilir.

 

Silikon ambalajı açılıp iyice karıştırıldıktan sonra içinden istenilen miktar alınıp temiz bir kaba koyularak tartılır. Ambalajın kapağı asla açık bırakılmamalıdır. Silikon(100gr) ve katalizör(2gr) oranları ölçülerek iyice karıştırılır.Vakumlama esnasında  silikonun kabarması dikkate alınarak uygun hacimli kap kullanılmalıdır.

 

RTV2 Kalıp Silikonu Nasıl Karıştırımalı?

Silikon, katalizör ile homojen bir şekilde karıştırılmalıdır.Katalizörün silikona tamamen yedirilmesi sonrası mekanik karışım uygulandığında (mikser ile) 20 saniyelik 2 periyot yeterli olacaktır.

 

RTV2 Kalıp Silokonu Nasıl Vakumlanır? 

Silikonu karıştırma esnasında ve reaksiyon sonucu oluşan hava kabarcıklarından kurtulmak için kabı bir desikatöre yerleştirerek içerisindeki hava vakumlanır. Bu işlem sırasında silikon hacmi 5 katına kadar kabarabilir. Kaptan taşmasına dikkat edilmelidir. Vakumlama esnasında 2 bar basıncının üzerine çıkılmaması ve 15 dakikalık sürenin aşılmaması tavsiye edilir.

 

Döküm esnasında hava kabarcıklarının oluşmasını engellemek için silikonun modelin en üst kısmındaki tek bir noktadan ve sabit hızla dökülmesi gerekir. Giriftli ve Komplike modellerde önce fırça ile ince bir tabaka sürülmesi önerilir.Oluşan hava kabarcıkları basınçlı hava ile giderilir 5 dakika sonra silikonun tamamı modelin üzerine dökülür.

 

RTV2 Kalıp Silokonu Nasıl Donar?

Kalıp silikonları, kondensasyon donmalı ve adisyon donmalı şeklinde iki tiptir. Kondensasyon donmalı silikonlar, oda sıcaklığında 6 ila 15 saat arası donar. Adisyon donmalı silikonlar, oda sıcaklığında 24 saat içinde donar ve ısı ile donma süresi kısaltılabilir.

 

RTV2 Kalıp Silokonu Nasıl Çıkarılır?

 

Belirtilen sürede silikon donduktan sonra destek kalıpları çıkartılır. Silikon kalıbı modelden ayrılırken keskin ve sivri aletler kullanmadan çıkartılmasına dikkat edilmelidir. Modelden ayrıldıktan sonra silikon kalıbın 2-3 saat oda sıcaklığında açık alanda bırakılması önerilir. Açık havada dinlendirilen silikon kalıplardan daha fazla döküm alınabilir ve kalıplar daha uzun ömürlü olur.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

RTV2 Kalıp Silikonu Şeffaf 30 Shor 25 kg