Ultra Şeffaf Epoksi Döküm Reçinesi 7.5 Kg

Ultra Şeffaf Epoksi Döküm Reçinesi 7.5 Kg (PURYAP0EP7)

Fiyat : ₺1.170,00(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 349

Ultra şeffaf epoksi reçine solventsiz çift bileşenli saf reçinedir. Hobi amaçlı kaplamalar, 3 boyutlu ürün ve zemin kaplamaların imalatları, ahşap ve sanatsal eşyaların yapımında, eşentiyon ürünlerinin yapımında ve zemin kaplamalarında kullanılır.

 

Kg :

 

TANIMI

Ticari Adı: PUREPOXY 130 Ultra Epoksi şeffaf kaplama ürünü olup; hobi amaçlı kaplamalarda, 3 boyutlu ürün ve zemin kaplamaların imalatlarında ve farklı alanlar için geliştirilmiş dekoratif amaçlı kullanılan  solventsiz bir reçinedir.

Kullanım Alanları: Hobi amaçlı ürünlerin yapımında, 3 boyutlu kaplamalarda, dekoratif masa yapımında, zemin kaplamalarında, yüzey kaplamalarında, hediyelik eşya yapımında, ahşap ürünlerin korunması ve tasarlanmasında, resim ve albümlerin kaplanmasında, eşentiyon ürünlerinin yapımında kullanılabilir.

Uygulama 

Ultra şeffaf epoksi reçine, A ve B bileşenleri 24 saat kuruma  için 2/1 karışım, 48 saat kuruma için 3/1 oranlarında karşım yapılarak kuullanılması tavsiye edilir. 

3-5cm Kalınlıktaki Dökümler: Reçinelerin belirlenen miktarlarda uygun bir kap içerisinde statik karıştırıcı karıştırılır. Hazır olan reçineler  20-25 derece ortam sıcaklığında temizlenmiş masa veya farklı kalın döküm kalıplarına dökülür. Bu tip ürün yapımlarında 3cm ila 5cm arasında döküm için 48 saatte kurumak üzere 3/1 oranında A ve B reçine karşım yapılarak döküm tavsiye edilmektedir.  Masa yapımlarında uygulama dökümü kalın olması nedeniyle tam kuruma 48 saat süre bekletilmesi gerekir.  Ayrıca epoksi karşımı sonrası dökülen reçineden kabarcıkların giderilmesi için hava üfleyici makineler ( ÖRN: Fön Makinesi) ile reçinenin üzerine tutulmalıdır.Ayrıca isteniyorsa  oluşan hava kabarcıkları ürünlerin ve tasarımların  görsellik efekti vermesi için hiç bir işlem yapmadan da tercihe göre kullanıllanılabilir.

İnce Dökümler: 24 saatte kuruma sağlamak için kalınlığı 1cm ile 3cm arası dökümlerde 2/1 oranında  reçine karışımını tavsiye edilir. 

Renklendirme: Epoksi şeffaf reçinelere toz pigment veya sıvı pigmentler katılabilir. Pigmentler karışım öncesi  1 kg A Bileşen reçine  içerisine  1 ile 5 gram renk pigmenti katılabilir. Daha sonra iki bileşenin karışımı yapılmalıdır.Oranlarda miktar arttıkça eşdeğer biçimde artış yapılır.

Ambalaj:  7.5 kg 

Renk:  Şeffaf

 

Benzer Ürünler
Yapı Kimya
₺2.450,00 KDV Dahil
PURYAP01G
Yapı Kimya
₺2.300,00 KDV Dahil
PURYAP01H
Yapı Kimya
₺230,00 KDV Dahil
PURYAP01ES
Yapı Kimya
₺4.400,00 KDV Dahil
PURYAP01ES
Ultra Şeffaf Epoksi Döküm Reçinesi 7.5 Kg
Çerez Kullanımı