Ultra Şeffaf Masa Döküm Reçine 8 Kg

Ultra Şeffaf Masa Döküm Reçine 8 Kg (PUREPOXY132-8 Kg)

Fiyat : ₺2.480,00(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 19

Ultra Şeffaf Masa Döküm Epoksi Reçinesi, özellikle masa ve benzeri ürünlerin dökümleri için geliştirilmiş özel bir reçinedir. Döküldükten sonra kendi kendine kabarcıları engelleyen, tam kuruma süresi 48 saat olan, UV ( güneş ışınlarına) dayanıklı uzun ömürlü ultra şeffaf döküm reçinesidir.

 

TANIMI

Ticari Adı: PUREPOXY 132 Ultra Epoksi şeffaf döküm reçinesi özellikle masa ve sehpa dökümleri için geliştirilmiştir. Bu ürün hobi amaçlı kaplamalarda, 3 boyutlu ürün ve zemin kaplamaların imalatlarında ve farklı alanlar için geliştirilmiş dekoratif amaçlı kullanılan  solventsiz bir reçinedir.

Kullanım Alanları: 3 boyutlu kaplamalarda, dekoratif masa yapımında, zemin kaplamalarında, yüzey kaplamalarında, hediyelik eşya yapımında, ahşap ürünlerin korunması ve tasarlanmasında, resim ve albümlerin kaplanmasında, eşentiyon ürünlerinin yapımında kullanılabilir.

Uygulama 

Ultra şeffaf epoksi reçine, A ve B bileşenleri 300/100 gr karışım, 24 saat kuruma için 3/1 oranlarında karşım yapılarak kullanılması gerekmektedir. 

Ultra Şeffaf Epoksi Masa ve Benzeri Dökümler: Kullanım ve döküm için mutlaka kapalı bir stiril ve maximum 25°C sıcaklıkta ()oda veya ortamda yapılmalıdır. Uygulama mutlaka temiz bir kap içerisinde olmalıdır. Önce kap içerisine B bileşen sertleştirici konulmalı üzerine A bileşen ana reçine konmalıdır. Daha sonra epoksi reçine düşük devirde ortamala 1 - 1.5 dakika karışım yapılmalıdır. Hızlı ve uzun süre karışımlar ürünlerde deformasyona veya yanmaya neden olabilir. Bu tip ürün yapımlarında 5cm ila 8cm arasında dökümler için 24 saat dokunma, 48 saat kuruma süresi vardır. 

Epoksi reçine 300/100 gr oranında A ve B reçine karşım yapılarak döküm tavsiye edilmektedir. Karışım miktarında farklılık olması durumunda kurumasına etki edebilmektedir. Ayrıca epoksi karşımı sonrası dökülen reçineden kabarcıkların giderilmesi için hava üfleyici makineler (ÖRN: Fön Makinesi, Mini Pürmüz) ile reçinenin üzerine tutulmalıdır. Ayrıca isteniyorsa oluşan hava kabarcıkları ürünlerin ve tasarımların  görsellik efekti vermesi için ürünlerimiz arasında yer alan ( PUREPOXY 133 Şeffaf Kalın Döküm Reçine) ürünümüzü kullanarak dalga efekti verebilirsiniz.

Renklendirme: Epoksi şeffaf reçinelere toz pigment veya sıvı pigmentler katılabilir. Pigmentler karışım öncesi  1 kg A Bileşen reçine içerisine  1 ile 5 gram renk pigmenti katılabilir. Daha sonra iki bileşenin karışımı yapılmalıdır. Oranlarda miktar arttıkça eşdeğer biçimde artış yapılır.

Ambalaj:  8 kg 

Renk:  Şeffaf

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Ultra Şeffaf Masa Döküm Reçine 8 Kg